Olga Yoga Story Should I stay or should I go now?

Should I stay or should I go now?

Czy iść na jogę? No, nie musisz, ale dlaczego nie spróbować?

Ci co już się zdecydują, opierają się jeszcze przekraczając próg szkoły- podając wymówki:  że nie są dobrze rozciągnięci, nie wiedzą czy będą dobrzy. Szczerze powiem- suma sumarum nikogo to nie obchodzi!  Co się właściwie robi na jodze?

Na jodze ćwiczymy wszystkie mięśnie nawet te głębokie, ćwiczymy równowagę oraz relaksujemy nerwy i umysł. Dlatego jest to praca indywidualna i porównywanie się z innymi uczestnikami nie ma sensu. Każdy z nas jest inaczej zbudowany, ma różne możliwości i nie starajmy się tego ujednolicić. Co jednak chcemy osiągnąć poprzez jogę to zwiększenie balansu, energii i zadowolenia z każdej chwili. Tego nie osiągnie się przez usilne próby rozciągania nóg do szpagatu 🙂 bo przecież jak w piosence Grechuty: “nie od razu miła/ miły nie od razu”

Na szczęście joga jest dla wszystkich i to na prawdę nie tylko taki marketing. Możesz mieć nawet drobne kontuzje, zakwasy po treningu, cel żeby schudnąć, poprawić krążenie lub zrobić coś nowego dla siebie.  Zawsze możesz porozmawiać z instruktorem jak sobie radzić z powyższymi tematami. Nie ma patentu na wszechwiedzę, ale kolejna opinia może być całkiem pomocna.  (*przy poważnych urazach, po operacyjnych bliznach, przewlekłych chorobach nikt nie zastąpi jednak lekarza, więc jak w każdej dziedzinie zdrowy rozsądek stawiam na pierwszym miejscu).

Poza tym na zajęcia przychodzą ciekawi ludzie, którzy chcą uczynić swój czas wartościowym.

 

 

Zapraszam na najbliższe zajęcia- wszystkie pomoce maty, koce sa dostępne na miejscu. Wystarczy wziąć wygodne ciuchy, wdech i wydech i rozpocząć niesamowitą przygodę ze sportem i samorozwojem!

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *